X
تبلیغات
رایتل

بادرود-پایتخت تاریخی فلات مرکزی

بادرود- چهارمین مهد گردشگری مذهبی ایران

به نقل از شهردار بادرود

 شهردار بادرود خبرداد: نطنز میزبان جشنواره انار خواهد بود 

  

تیتر فوق به نقل از شهردار بادرود در روزنامه نصف جهان امروز(12مهر)چاپ گردیده است

شهردار بادرود گفت: پنجمین جشنواره انار با هدف رشد گردشگری در بادرود نطنز برگزار می‌شود.

‌رضا نقدی اظهار داشت: پنجمین  جشنواره انار در بادرود با هدف رشد کمی و کیفی این محصول و توسعه گردشگری در این شهر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این جشنواره در بوستان گردشگری تخت پادشاه بادرود و با اجرای برنامه‌های سنتی در شامگاه عید غدیر خم برگزار می‌شود.  

شهردار بادرود که نقشی بسزا در برگزاری این جشنواره و جشنواره‌های قبل داشته است در مورد هدف برگزاری این جشنواره بیان داشت: هدف از برگزاری جشنواره معرفی ظرفیت‌های گردشگری و توسعه زیرساخت‌های گردشگری و معرفی انار نادری بادرود که از محصولات شاخص این شهر است.

وی گفت: در این جشنواره غرفه‌های فرهنگی، کارگاه قالیبافی، تهیه غذا با رب انار، تهیه نان محلی معروف به <کوکله زردو>، کارگاه رنگرزی انار، نمایشگاه عکس انار، کارگاه تهیه رب سنتی انار، غرفه عرضه ترشی انار، کارگاه سفال‌گری و پخت آش انار همراه با اجرای موسیقی محلی  دایر می‌شود.

نقدی تصریح کرد: بیش از دو هکتار از اراضی بادرود زیر کشت انار رفته که سالانه 40هزارتن انار برداشت می‌شود.

به گفته وی شهر بادرود به یک میلیون درخت انار معروف است که انار نادری بادرود یکی از پنج انار مهم و معروف کشور به حساب می‌آید.‌شهردار بادرود با اشاره به وجود بارگاه ملکوتی حضرت آقا علی عباس (ع) محوطه‌های اریسمان و قلعه گوشه، حمام نوقه و منازل تاریخی و داشتن تمدن تاریخی و کهن که سالانه میزبان بیش از دو میلیون گردشگر، زائر و جهانگرد است، افزود: وجود این ظرفیت‌ها سبب رونق بیشتر جشنواره انار بادرود شده است.

  

نشانی: روزنامه نصف جهان

[ سه‌شنبه 12 مهر‌ماه سال 1390 ] [ 10:11 ق.ظ ] [ بادرودی ] [ 11 نظر | چاپ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه