X
تبلیغات
رایتل

بادرود-پایتخت تاریخی فلات مرکزی

بادرود- چهارمین مهد گردشگری مذهبی ایران

تشکیل کمیته شهرستان شدن بادرود


نامه وارده

بر اساس ماده چهارده آیین نامه تقسیمات کشوری، وزارت کشور موظف است برای ایجاد شهرستان جدید در اجرای تبصره 2 ماده 7 قانون در نقاط استثنایی که در آن جمعیت محدود در تراکم زیاد کمتر از 120هزار نفر و در تراکم متوسط کمتر از 80 هزار نفر و در تراکم کم و نقاط دورافتاده مرزی ،جزایری کویری کمتر از پنجاه هزار نفر باشد لایحه پیشنهادی آنرا جهت تصویب مجلس شورای اسلامی به هیئت وزیران تسلیم نماید ، اما پرواضح است که تجربه نشان داده که در شهرهایی به مراتب کم جمعیت تر از بادرود نیز نمونه های فراوانی از تبدیل بخش به شهرستان به چشم می خورد و شاید پیگیری و همت مسئولین می تواند نهادهای ذیربط را در این زمینه متقاعد کند.

راهکار!!!

با انتخاب یک نماینده بومی به عنوان نماینده حوزه انتخابیه، دستیابی به چنین امکانی سهل الوصلتر به نظر می رسد چرا که در دوره پیش اساساً پرداختن به این مسئله محلی از اعراب نداشت اما امیدواریم نماینده منتخب دوره نهم بتواند آغازگر این راه پرپیچ و خم اما دست یافتنی باشد.

پیشنهاد می شود در ابتدای راه یک کمیته غیررسمی متشکل از کلیه افرادی که به هر نحوی می توانند در رسیدن به این هدف شهر بادرود را یاری دهند از کلیه کارکنان بادرودی شاغل در دستگاه هایی از قبیل نهاد ریاست جمهوری، وزارت کشور، استانداری اصفهان گرفته تا کلیه بادرودیهایی که در چنین دستگاههایی ارتباطاتی داشته و می توانند در صورت لزوم در پیشبرد این هدف موثر باشند، تشکیل شود. حضور شخصیتهایی از جمله امام جمعه محترم، روحانیون منطقه، خانواده های محترم شهدا و ایثارگران، اعضای شورای شهر، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و چند نفر از حقوقدانان بومی نیز در این کمیته میتواند گره گشا باشد.

وظیفه این کمیته این است که با تشکیل جلسات مستمر ضمن نظرخواهی و استفاده از خرد جمعی به صورت مستمر از روند پیشرفت مراحل مطلع باشد و گره های پیش رو را یکی پس از دیگری باز کند.

نماینده منتخب با تشکیل چنین کمیته ای می تواند امیدوار باشد که تا سال آینده خبر خوش شهرستان شدن بادرود را به اطلاع شهروندان بادرودی برساند

 


[ شنبه 6 مهر‌ماه سال 1392 ] [ 07:55 ق.ظ ] [ بادرودی ] [ 13 نظر | چاپ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه