بادرود-پایتخت تاریخی فلات مرکزی

بادرود- چهارمین مهد گردشگری مذهبی ایران

چئل سالبی درآوادی بادرود


نمائی از شهرستان بادرود در 40 سال بی«نما از بوستان جهانی گردشگری تخت پادشاه»(عکس شادروان،صولتی)

فکرش بکری چئل سالبی در آوادی امه ده چه اتفاقی اکه؟؟؟

1-چهل وهشتمین جشنواره انار بادرود برگزار شد، این جشنواره  با حضور مسئولین ومقامات کشورهای همسایه برگزار شد. در این جشنواره از کهنسالترین انارکار نمونه که اکنون 140 سال سن دارد تقدیر وتشکر شد ودر پایان اعضای دبیرخانه مقرر نمودند که جهت رفع مشکلات 148 جشنواره پیشین اقداماتی انجام دهند.

2- باند دوم جاده بادرود-کاشان بالاخره افتتاح شد. در مراسم گشایش این جاده مرگ ومیر که از 40 سال پیش تابحال یک میلیون نفر را به کام مرگ فرستاده وزیر راه وشهرسازی و کوچه سازی وخیابان کشی وایزوگام وکاهگل و.... حضور داشت. یاد آوری میگردد طی مراسمی در حاشیه افتتاح این جاده کلنگی که 40 سال پیش برای افتتاح این جاده به زمین زده شده بود به موزه گرموئه نوقه برسم یادبود اهداء گردید.

3-فرمانداری بادرود با حضور وزیر کشور افتتاح شد . در آئین مراسم افتتاحیه که با حضور بیش از 70 هزار نفر جمعیت منطقه بادرود برگزار شد وزیر کشور داری آرزو کرد به زودی شاهد افتتاح استانداری بادرود هم خواهیم بود.

4- راه آهن بادرود –کرشاهی بزودی به بهره برداری می ر سد. این راه آهن که بخشی از فاز چهلم راه آهن بادرود –گرمسار می باشد دارای ده ایستگاه شامل قلعه مریم-خاخ الله – پشت زیره-چاه عربون- کنده اربابی- بیابون گودال- کوه لیواس می باشد . قرار است فازهای بعدی این پروژه طی 40 سال دیگه به اتمام برسد لذا تا سال 1432 خورشیدی شاهد بهره برداری کامل از این خط راه آهن خواهیم بود .

5-کارخانه سیمان صدف نطونز بزودی تعطیل میشود. این کارخانه که با سرمایه گذاری بخش خصوصی ونیمه خصوصی وغیر خصوصی در حال بهره برداری است به زودی به علت اعتراض اهالی بادرود- ارسسون- موغار- مآوا-رحمت آوا- قله گوشه- تیجاریوو- گرائی ودیگر اهالی بزودی برای همیشه تعطیل خواهد شد.یادآوری میگردد دامنه آلودگی این کارخانه تا سرحدات موچ آباد-کله ریق- مله یخچال – باغ اصغر گلیان- شهرک صابریه و شول آوا مشاهده گردیده است.

 تا چئل سالبی دیگر خودا بمرادوون

[ یکشنبه 12 آبان‌ماه سال 1392 ] [ 09:15 ق.ظ ] [ بادرودی ] [ 12 نظر | چاپ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه