X
تبلیغات
رایتل

بادرود-پایتخت تاریخی فلات مرکزی

بادرود- چهارمین مهد گردشگری مذهبی ایران

«برهنگی» واکنش روانی خودشیفته ها یا خودکم بین هاست

دکتر باغبانیان :«برهنگی» واکنش روانی خودشیفته ها یا خودکم بین هاست 

متخصص روانپزشکی


علی باغبانیان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت : یکسری اعتقاداتی است که بر اساس اصول اعتقادی از بعد روانشناختی برای همه انسان‌ها در تمام دنیا صادق است. یک اصطلاح به نام «سوپر ایگو» یا وجدان اخلاقی که بر همه افراد حاکم است، در افرادی که حتی باورهای مذهبی ندارند و بر اساس نوع اعتقاد مقید به خدا و مذهب نیستند نیز اصول اخلاقی مورد پذیرشی به عنوان فضیلت و اصول مثبت وجود دارد یکسری مسائل نیز به عنوان مسائل منفی در تمام ملل و کشورهای دنیا تلقی می‌شود و در همه حالات اشتراک دارند. خدشه دار شدن کرامت انسانی مورد تایید هیچ دینی نیست.
این فوق تخصص روانپزشکی ادامه داد: از دیدگاه روانشناختی برخی افراد وقتی که نمی‌توانند از طریق تکیه به کارهای مثبت به آمال و آرزوهای خود برسند دست به اعمال منفی در جهت مشهور شدن می‌زنند. وی گفت: مشهور و معروف شدن در نهاد آدمی است، افراد موفق حتی اگر هدفشان مشهور شدن نیز نباشد با پشتکار و اهداف فراتر از آن به شهرت نیز می‌رسند که نمونه‌هایش نیز فراوان است
وی اضافه کرد: اما متأسفانه برخی افراد وقتی به آرزوهای خود نمی‌رسند یا از بعد روانشناختی وقتی خود را با افراد همسنخ خود مقایسه می‌کنند و می‌بینند که به آنها نرسیده‌اند دچار احساس حقارت شده و از طریق کارهای منفی که عمدتاً ریشه در جلب توجه افراد است آن را جبران می‌کنند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: این افراد تعادل روحی خود را از دست داده و می‌خواهد به هر شکلی خود را مطرح کنند، آنها دوست دارند معروف و مشهور و مورد توجه افراد جامعه باشند، عکس و اسمشان روی مجلات و فیلم‌هایشان در تلویزیون‌ها ولو به عنوان یک آدم بسیار بد مطرح باشد.
وی خاطر نشان کرد: این اقدامات یک نوع برگشت از دین است و این همه تاکید در بحث حجاب و حفظ حرمت‌های خانواده در دین نشان‌دهنده عظمت این موضوع است، در جامعه ما بسیاری از هنرمندان متعهد هستند که در نهایت حفظ و عفت مشغول به فعالیت هستند و بین مردم نیز جایگاه خوبی دارند.
این افراد بد فرجام هستند
باغبانیان اضافه کرد: در اروپا و آمریکا نیز که مباحث آزادی را به شکل نمایشی به خورد مردم می‌دهند جرئت اقداماتی که شأن انسان را خدشه‌دار کند ندارند. این افراد بد‌فرجام هستند و به تباهی می‌روند، مانند آدم تشنه‌ای که آب شور دریا را هر چه قدر بنوشند سیراب نمی‌شوند.
وی گفت: اینها ورشکسته‌های اجتماعی هستند و اعتماد به نفسشان پایین است. افرادی که نمی‌توانند مسیر رشد و تکامل اجتماعی خود را از راه‌های طبیعی طی کنند و دست به اقدامات خلاف عفت می‌زنند.
وی تأکید کرد: زیربنای روحی این افراد احساس حقارت است که به شکلی با این اقدامات می‌خواهند خود را مطرح کنند و آبروی افراد فامیل و خانواده برای این افراد اصلاً مطرح نیست چرا که صرفاً به خود فکر می‌کنند. این افراد دچار خودشیفتگی حضور در جمع و مطرح شدن به هر طریقی هستند.
این فوق تخصص روانپزشکی تصریح کرد: این‌ها حتی در برهنگی کامل و اوج این جنایت به آرامش نرسیده و از درون سیراب نمی‌شوند. روند انحراف آنها در هیچ مرحله‌ای متوقف نشده و اعتماد به نفس روانی خود را از دست داده و سعی می‌کنند به هر شکلی مطرح شوند

[ دوشنبه 11 آذر‌ماه سال 1392 ] [ 08:21 ق.ظ ] [ بادرودی ] [ 2 نظر | چاپ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه