X
تبلیغات
رایتل

بادرود-پایتخت تاریخی فلات مرکزی

بادرود- چهارمین مهد گردشگری مذهبی ایران

16 دی ماه ششمین سالگرد هنرمند بادرودی

آبادرود:حمید عاملی بادرودی متولد 1320 بود . وی از سال 1334 در نشریه های "کیهان بچه ها" و "اطلّاعات هفتگی"، نگارش داستان های کوتاه را به ویژه برای کودکان آغاز کرد و سال ها نیز پشت صحنه تئاتر فعالیت داشت .  استاد حمید عاملی از سال 1337 کار گویندگی را در رادیو با برنامه زنده "کارگران" آغاز کرد و از سال 1350 برنامه "راه شب " را دررادیو اجرا کرد. و آخرین برنامه وی «قصه‌ یک روز تعطیل» بود که 33 سال به طور مداوم روزهای جمعه از رادیو پخش می‌شد. این برنامه در شهریور ماه سال 1385 به دستور مدیر رادیو تهران متوقف شد و پس از 49 سال، فعالیت«حمیدعاملی» در رادیو متوقف شد.

 گویندگی در برنامه‌هایی چون «راه شب» و «قصه ظهر جمعه» از جمله فعالیت‌های درخشان او در عرصه گویندگی و اجرای نمایش رادیویی محسوب می‌شود.حمید عاملی بادرودی روایت حدود ۹۰۰ قسمت از مجموعه «هزار و یکشب» را هم در کارنامه خود دارد که مجموعه مکتوب آن در ۲۵ جلد توسط اداره کل پژوهش‌های رادیو به چاپ رسیده است.

عاملی پس از ۴۹ سال فعالیت و در آستانه نیم قرن تلاش، در حالی‌که «قصه‌های یک روز تعطیل» او در رادیو تهران پخش می‌شد.توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال 82 وی را به عنوان "پیشکسوت اهل قلم" معرّفی کرده بود.

 عاملی بادرودی در سال 1385 با تعصب به وطن خویش به اجرای برنامه زیبای اولین جشنواره انار بادرود پرداخت .حمید عاملی قصه‌ی گوی بچه‌ها و پدر قصه گویی ایران در16دیماه سال 1386 در 66 سالگی  به علّت سرطان ریه درگذشت ودر قطعه هنرمندان بهشت زهرا تهران بخاک آرمید. روح این هنرمند فقید بادرودی همیشه شاد باد

[ دوشنبه 16 دی‌ماه سال 1392 ] [ 08:43 ق.ظ ] [ بادرودی ] [ 3 نظر | چاپ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه