بادرود-پایتخت تاریخی فلات مرکزی

بادرود- چهارمین مهد گردشگری مذهبی ایران

مسافری از هند

همزمان با یوم الله 12بهمن و دهه فجر انقلاب اسلامی هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران طی مراسمی در شهر حیدرآباد مرکز ایالت آندراپرادش درجنوب شرق هند  به مدت پنج روزبرگزار شد.

دراین مراسم که باحضور مقامات و شخصیت های سیاسی و فرهنگی هند و ایران از جمله ˈچاندانا خانˈ قائم مقام وزارت توریسم و باستان شناسی هند و سرکنسول ترکیه نمایشگاهی ازآثار هنری هنرمندان ایران با توجه به اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور درمعرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

دراین هفته فرهنگی که در موزه سالار جنگ شهر حیدرآباد برگزار شد روزانه فیلم های سینمایی ایرانی از جمله ملک سلیمان نبی، راه آبی ابریشم، کیفر، آلزایمر و آقایوسف هم به نمایش آمد.

نمایشگاه عکس با عنوان ˈˈایران امروزˈبا آثاری از دستاوردهای 35سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نمایشگاه کاریکاتور با آثاری از ˈمحمدعلی رجبیˈ با موضوع مبارزه با خشونت طلبی و تروریسم ،سیاست خارجی نظام بین الملل و استانداردهای دوگانه غرب در برخورد با انرژی هسته ای و حقوق بشر و جاذبه های طبیعی و گردشگری اصفهان است. از دیگر برنامه های فرهنگی و هنری هفته جمهوری اسلامی ایران در حیدرآباد هند به شمار می آید.

حالا اجازه بدین یه خورده غیر رسمی  توضیح بدم تو این سفر علاوه بر ارائه 50 اثر کارتون مطبوعاتی در نمایشگاه ،دو ورک شاپ؛ تو دو تا ازمدارس هندی برگزار کردیم و بعضی از جاهای تاریخی حیدر آباد رو هم به اتفاق دوست خوبم آقای علی ذاکری و آقای تحویل پور دیدیم.حضور در جای جای شهر حیدر آباد و آشنایی با آدمها وفرهنگ های متفاوت اونا جذابیت خاصی داشت که از خدا میخوام بطلبه بازم (البته با دوستان ) بریم اونجا .

جا دارد از زحمات دوست عزیز و بزرگوارم آقای حسن نوریان سرکنسول محترم شهر حیدر آباد بخاطر زحمات بی دریغ و مهمون نوازیشون و آقای حسن خانی مسئول خانه فرهنگ بمبئی تشکر ویژه داشته باشم

[ چهارشنبه 23 بهمن‌ماه سال 1392 ] [ 12:10 ب.ظ ] [ بادرودی ] [ 11 نظر | چاپ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه