بادرود-پایتخت تاریخی فلات مرکزی

بادرود- چهارمین مهد گردشگری مذهبی ایران

سر بی کلاه نطنز
http://www.askdin.com/gallery/images/9592/1_4dce1b49e6abee4d921594b64.jpg

اهل نطنز و قمصرم، بقره بقو بقو بقو

نیست کلاهی بر سرم، بقره بقو بقو بقو

......

در غم و محنتیم ما، غرق مذلتیم ما

جمله رعیتیم ما، بقره بقو بقو بقو

خانه ما خراب شد، این دل ما کباب شد

منتظر جواب شد، بقره بقو بقو بقو

 

آبادرود:سید اشرف الدین قزوینی مدیر مسوول نشریه نسیم شمال هم در زمان مشروطیت می دانست همیشه سر نطنز بی کلاه می ماند که این اشعار را سروده بودواین داستان بی کلاهی نطنز هنوزم که هنوزه ادامه داره

داستان انتخاب فرماندار نطنز هم همیشه از آن داستانهای دنباله دار وجذابی است که نتیجه اش آنچه می شود که هیچ کس در شهرستانی که صاحبان اصلیش شهروندانش هستند نه انتظار چنین پایانی دارد ونه در تخیلاتشان می گنجد.

از سال 1336 که نطنز از کاشان جدا شده تاکنون نزدیک به 48 فرماندار در این شهرستان بر مسند این دیار تاریخی تکیه زده اند. یعنی تقریبأ هر 14 ماه یک فرماندار که آمار تکان دهنده ای است.

این آمار میرساند که این شهرستان،همیشه دستخوش تغییراتی نه چندان درخور تحسین بوده است . با نگاهی به کارنامه فرمانداران پیشین به نقل از بزرگان ،بیشتر وشاید هم بشود گفت همه فرمانداران منتصب این شهرستان اولین تجربه کاری خود را در این شهرستان سپری کرده اند که این دردناکتر است که شهرستان ما همیشه سکوی کسب تجربه برای مدیران غیر مجرب بوده وپس از چند سالی کسب تجربه وآبدیده شدن راهی شهرستانهای بزرگتر می شوند.

با تغییر دولتها قطعأ اولین تغیرات بر گرده فرمانداری خواهد نشست ودر این بین نطنز که در حال حاضر دارای جوانترین فرماندار تاریخ 56 ساله ی خویش است این روزها نقل تغیر فرماندار در هر محفلی گردیده است.

ناهماهنگی بین طیف موافقان دولت در شهرستان چه در بادرود ویا نطنز وعدم هماهنگی متقابل متنفذین شهرستان با این طیفها نظیر نماینده مردم، انجمن  خانه نطنز ، ذی نفوذان همشهری در سیستم وزارت کشور باعث گریده که طبق گزارشات تارنگاران محلی تاکنون 16 گزینه برای تصدی این پست به استانداری یا وزارت کشور معرفی شوندو همه گزینه ها رد....

عدم موفقیت اولین فرماندار بومی شهرستان در 3 سال پیش که نتوانست انتظار مردم شهرستان را برآورده سازد ودر نهایت منتج به عزل زودهنگام وی گردید،باعث شده حداقل تا این لحظه گزینه افراد بومی شهرستان بی نتیجه بماند.در حالی که افراد خبره وتوانمند شهرستان لیاقت پستهای عالی مملکتی را دارند اما همین ناهماهنگیها و اختلافات بی مورد باعث گردیده بالاترین مقام سیاسی شهرستان غیر بومی  باشد.

اکنون در حالی که همه پیکره دولت راافراد همسو با تفکر دولت در سراسر کشوردر بر میگیرد ،خبرها حاکی از این است که نطنز مستثنی، قرار است از یک فرماندار دولت قبلی برخوردار شود

مردم شهرستان را چه شده که توان هماهنگی لازم را ندارند تا با معرفی یک گزینه واحد وهمکاری همه جانبه بتوانند از یک نیروی بومی توانمند برخوردار شوند..

پیشنهاد میکنم گروههای مختلف ستاد دکتر روحانی ومتنفذین شهرستان در اسرع وقت نشستی را برقرار و با انتخاب یک فرد بومی چه از بادرود یا نطنز ومعاون محلی از شهرستان راه توسعه شهرستان را هموارتر سازند  

[ چهارشنبه 14 اسفند‌ماه سال 1392 ] [ 08:24 ق.ظ ] [ بادرودی ] [ 4 نظر | چاپ ]

مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه